Інструкція з експлуатації корпусних меблів

Щоб корпусні меблі прослужили своєму господареві довгі роки, необхідно дотримання наступних основних вимог:

 1. Не допускається попадання вологи на торцеві поверхні, покриті плівкою (оброблені механічним шляхом фаски деталей). Це призводить до розбухання ДСП.
 2. При пересуванні виробів на короткі відстані, відривайте виріб від підлоги, можливо виривання підп’ятників або злам ніжок з ДСП. При переїзді виріб треба розібрати, у противному випадку можливе виривання стяжок з ДСП.
 3. Не допускається механічний вплив на стільницю у вигляді рубки, нарізки чого-небудь без відповідних кухонних дощок. Це призводить до порушення цілісності пластику стільниці, проникненню вологи і як наслідок до розбухання стільниці.
 4. Не допускається ставити на стільницю розпечені предмети. В іншому випадку можливе відшарування пластику і його спучування.
 5. При очищенні фасадів та інших деталей, не допускається застосування хімічних, абразивних речовин. Забруднення видаляються спеціальними серветками і складами для догляду за корпусними меблями.
 6. Необхідна періодична підтяжка гвинтів кріплення петлі фасаду до планки, тому що в процесі відкривання-закривання з часом відбувається ослаблення затягування гвинтів, що веде до перекосу фасаду і ускладнює її закривання і відкривання.
 7. Двері шаф купе не відкривати на себе, в цьому випадку ламаються пластмасові направляючі і вилітають двері.
 8. Підключення сантехнічних приладів повинне проводитися тільки фахівцем, що має допуск на проведення сантехнічних робіт. Неякісне підключення сантехніки веде до протікань і як наслідок до розбухання ДСП.
 9. При користуванні духовкою кухні, що має фасади МДФ, необхідно уникати термоудар плівки фасаду. Для цього неприпустимо залишати нагріту духовку прочиненими, без захисту фасадів від впливу нагрітого повітря більше 80 С, тому що температура нагрітого повітря набагато вище температури плавлення клею і плівки. В іншому випадку відбувається відставання плівки від фасаду та її спучування.

При недотриманні вище перелічених пунктів цієї інструкції заміна зіпсованих елементів виробу виробляється за рахунок замовника.

Інформація по експлуатації є невід’ємною частиною договору, яка надана замовнику в повному обсязі.

М’які меблі: зовнішні особливості

Характеристики оббивного матеріалу можуть значною мірою впливати на зовнішній вигляд меблів і її експлуатаційні характеристики. У зв’язку з цим рекомендуємо:

 1. Вибравши ворсисті оббивні матеріали (велюр, флокси) ще раз зверніть увагу на наявність блиску, обумовленого напрямком ворсу. Вироби, виготовлені в подібних тканинах (особливо кутові композиції), залежно від освітлення, майже завжди будуть мати різний зовнішній вигляд, з’являються відблиски і виникають відчуття різниці у відтінках основного кольору. Враховуйте також, що в процесі експлуатації (у ряді випадків з першого дня) ворсовий шар буде приминається і можуть з’являтися «білястими» — застрягання ворсу, для зазначених тканин це нормальне явище, усувається за допомогою щітки, в деяких випадках може знадобитися обробка парою.
 2. Обравши за оббивки текстильні матеріали (гобелени, жак кард), до складу яких входять бавовна, віскоза або льон, пам’ятайте, що експлуатація таких матеріалів і догляд за ними потребує більшої акуратності й уваги, ніж за флок або текстилем з синтетичних волокон. Обов’язково стежте за вологістю повітря і без потреби не мочіть тканину. Не використовуйте виріб із зволоженими волокнами тканини, в іншому випадку тканина дуже швидко розтягнеться, і буде м’ята.
 3. Обравши за оббивки тканина з малюнком, пам’ятайте, що при пасуванні малюнка витрата тканини збільшується (іноді збільшення вимірюється метрами), тому ці роботи проводяться тільки за наявності письмових вказівок Покупця про характер поєднання елементів рисунка, при цьому підсумкова вартість виробу визначається за фактом виконання робіт. Враховуючи властивості ряду меблевих тканин і характер малюнка, підгонка малюнка здійснюється з похибкою не менше 5 мм. Продавець має право відмовити підганяти малюнок.
 4. УВАГА! Піт людини — це активне з’єднання (згадайте зовнішній вигляд сорочок або футболок в області пахв). Піт активно сприяє появі кудлачень на поверхні тканин, може змінити колір тканини оббивки. Під впливом поту можуть деформуватися деякі синтетичні волокна, через що деякі тканини можуть бути повністю зруйновані. Разом з потом в структуру тканини потрапляють частинки жиру, що сприяє розвитку мікроорганізмів, активно руйнують структуру ряду матеріалів оббивки.

Навантаження

 1. УВАГА! Не ходіть по меблях, не стрибайте і не гойдайтеся на меблях (крім крісел-гойдалок), не сідайте на підлокітники і на спинку, не сідайте на підголівні елементи механізмів трансформації, тим більше не вставайте ногами, не використовуйте меблі в якості сходів і драбин, у противному разі пошкодження неминучі. Пам’ятайте, що навантаження мають бути розподілені рівномірно по всій площі, всі деталі розраховані на зусилля, створювані відповідними частинами тіла.
 2. Навантаження на одне посадочне місце у вертикальному напрямку в межах 100 кг.
 3. Навантаження на деталі меблів у напрямку, що не збігається з вертикальною віссю, не повинна перевищувати 30 кг.
 4. Навантаження на одну поперечну пластину механізму трансформації не повинна перевищувати 60 кг.
 5. Навантаження для поролону щільністю 18—20 од. не повинна перевищувати 30 кг, 23—25 од. — 60 кг, 30 од. — 60—80 кг, 35 од. 81—100 кг, 50 од. — 101—120 кг. Пам’ятайте, що при тривалих навантаженнях на стиск структура поролону має властивість «злежуватися», що призводить до зміни форм меблів.
 6. Навантаження на з’єднувальні шви чохлів меблів не повинна перевищувати 15 кг /дм.

Кліматичні умови

 1. Світло: Намагайтеся не допускати впливу на меблі прямих сонячних променів, так як тривалу дію ультрафіолетового випромінювання може викликати зміну відтінків кольору оббивних матеріалів.
 2. Температура і вологість: Меблі можна зберігати і експлуатувати в сухих, провітрюваних приміщеннях при температурі не нижче 2 С і при відносній вологості повітря від 40 до 70%. Обов’язково підтримуйте стабільні вологість і температуру повітря.

Підвищена вологість повітря, особливо в поєднанні з різкими коливаннями температури, найкраще середовище для розвитку мікроорганізмів, порушують волокна бавовни, віскози, льону і деревини. Натуральні матеріали дихають. В умовах підвищеної вологості деревина збільшується в об’ємі, а при висиханні з’являються тріщини, скрип, збільшуються зазори, порушуються клейові з’єднання, волокна тканини активно подовжуються навіть під дією звичайних навантажень, утворюються не усуваються складки, в’ялість і «бульбашки».

Сухість повітря (менше 40%) також негативно впливає на меблі. Дерев’яні деталі каркасів пересихають і стають крихкими, з’являються тріщини, відбувається прискорене старіння матеріалів. Висиханню схильна і змащення механізмів трансформації, що призводить до скрипу механізму і передчасного зносу тертьових частин.

Агресивні середовища і абразивні матеріали

Ні в якому разі не допускайте впливу на меблі агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників тощо) або речовин, що містять такі продукти або їх пари. Подібні речовини є хімічно активними, їх вплив на меблеві матеріали може призвести до негативних наслідків для Вашого майна і здоров’я.

УВАГА! Не застосовуйте засоби, що володіють абразивними або корозійними властивостями, а також губки з покриттям з металевого волокно образного або стружкового матеріалу. Застосування подібних засобів і пристосувань неприпустимо. Для видалення пилу користуйтеся пилососом, обробляйте матеріал вологою губкою або м’якою щіткою.